Film PLEME v znakovnem jeziku in z gluhimi igralci v Kinodvoru

Za ogled filma PLEME vam Zveza društev gluhih in naglušnih podari vstopnice. Število kart je omejenih, zato vas vljudno vabimo, da nam zainteresirani pišete na elektronski naslov info@zveza-gns.si.

Pleme (Plemja)
(Miroslav Slabošpicki, Ukrajina, 2014, 132 minut)

»Ljubezen in sovraštvo ne potrebujeta prevoda.« Film, posnet z gluhimi neprofesionalnimi igralci, izključno v znakovnem jeziku in brez podnapisov, je brutalna zgodba o odraščanju, v kateri govorica teles pove več kot katerakoli beseda. Prvenec ukrajinskega režiserja je osupnil kritike na lanskem festivalu v Cannesu, kjer je prejel glavno nagrado v sklopu Teden kritike.

Na sporedu od 23. julija v Kinodvoru (http://www.kinodvor.org/spored/ta-mesec/)

Vstopnice za film kupite pri blagajni Kinodvora (redna cena: 5,30€; za osebe z okvaro sluha: 2,70€). V kolikor kupite v paketu 4 karte, dobite 5. brezplačno.

Posebno obvestilo: od meseca julija 2015 dalje je v dvorano Kinodvora vgrajena slušna zanka za vse osebe, ki imajo slušni aparat.

Več informacij na:
www.kinodvor.org