Premierna igra gledališke skupine Tihe stopinje “CODA”

CODA plakat

Vljudno vabljeni na premiero gledališke igre CODA, ki jo bo na odru SiTi Teatra odigrala gledališka skupina Zveze društev gluhih in naglušnih Slovenije Tihe stopinje.

Igrajo: Jelena Bolšedonova, Špela Rotar, Nejc Drekonja, Zlatka Petrač, Slavko Pavlič, Marta Vavpetič in Jožef Bizjak

Režija: Lada Lištvanova

Osnovno načelo CODE, ki se ga trudijo uresničiti, je enakopravnost družin z gluhimi starši in slišečimi otroki z ostalimi družinami v družbi. CODA ni predstavnik ali zagovornik gluhih, temveč zastopa stališče, naj se gluhi borijo po svojih močeh, saj jim tega nihče nima pravice odvzeti.

Njihova misel o tem je predstavljena tu:

Želim ti povedati zgodbo o dveh svetovih.

Realno je svet le en,

a včasih imam občutek,

da živim v svetu tišine in

drugič v svetu zvoka.

CODA

Premiero si lahko ogledate v petek, 13. junija 2014, ob 17h v gledališču SiTi Teater v BTC-ju Ljubljana.

Generalni medijski pokrovitelj dogodka je Zveza društev gluhih in naglušnih Slovenije.