Novosti in spremembe v Pravilniku o tehničnih pripomočkih in prilagoditvi vozila

V Uradnem listu št. 57/18 z dne 24. avgusta 2018 je bila objavljena sprememba Pravilnika o tehničnih pripomočkih.

Za osebe z okvaro sluha se sprememba nanaša na TP-0028 do TP-0030 (mobilni telefon, tablični računalnik, prenosni ali namizni računalnik). Pri okvari sluha se kot dokazilo upošteva izkaznica o priznani pravici do uporabe slovenskega znakovnega jezika ali potrdilo Zveze društev gluhih in naglušnih Slovenije, gluhoslepi pa morajo predložiti potrdilo Združenja gluhoslepih Slovenije Dlan ali Zveze društev gluhih in naglušnih Slovenije.

Poleg tega so za osebe z okvaro sluha dodali tri nove tehnične pripomočke: detektor dima za osebe z okvaro sluha (TP-0031), javljalnik za dim s prenosom signala za alarm (TP-0033) in sistem za prenos signala za alarm za ogljikov monoksid ali požar za mobilni telefon (TP-0036)

Pravilnik začne veljati 15 dni po objavi v Uradnem listu, to je 8. septembra 2018.