Državno ekipno prvenstvo gluhih v balinanju

Športna dvorana štiristezno balinišče Balinček v Rogaški Slatini je minuli konec tedna gostila državno ekipno prvenstvo gluhih v balinanju. Organizator tekmovanja, Medobčinsko društvo gluhih in naglušnih občin Slovenske Konjice, Vitanje in Zreče, je sporočil, da se je tekmovanja udeležilo 7 moških ekipnih četvork in 4 ženske dvojice iz društev gluhih in naglušnih iz vse Slovenije. Tekmovanje je potekalo po pravilih Balinarske zveze Slovenije in v skladu s pogoji Športne zveze gluhih Slovenije.

Na vrhu v moški konkurenci se ni veliko spremenilo, saj so naslov državnih prvakov ponovno osvojili člani DGN Ljubljana, srebro je šlo v roke MDGN za Gorenjsko Auris Kranj, tretje mesto je osvojila ekipa iz MDGN Slovenske Konjice.

V ženski konkurenci so postale državne prvakinje članice DGN Celje, drugo mesto so si priigrale članice MDGN za Gorenjsko Auris Kranj, tretje uvrščena je bila ekipa iz MDGN Slovenske Konjice.