Državno prvenstvo gluhih v balinanju, 2014

V soboto 24. maja, je Mestno društvo gluhih Ljubljana v sodelovanju s Športno zvezo gluhih Slovenije izvedlo državno prvenstvo gluhih v balinanju. Tekmovanje je potekalo v balinarskem športnem klubu Krim v Ljubljani, na osem steznem balinišču. Tekmovalci so se pomerili posamično in ekipno, po pravilih balinarske zveze Slovenije.

V posamičnem tekmovalnem delu se je pomerilo 18 tekmovalcev in 9 tekmovalk, iz šestih društev gluhih in naglušnih z različnih koncev Slovenije.

Naslova državnega prvaka v moški in ženski konkurenci sta osvojila člana Društva gluhih in naglušnih Celje, in sicer Tine Golob in najmlajša igralka tega prvenstva Iva Pajtler.

REZULTATI:

Moški:

1. Tine Golob, DGN Celje
  2. Dušan Pavlinjek, MDGN za Gorenjsko AURIS, Kranj
  3. Vinko Likozan, DGN Ljubljana

Ženske:

1. Iva Pajtler, DGN Celje
  2. Anica Milošič, MDG Ljubljana
  3. Tatjana Cigan, DGN Murska Sobota

Tekmovalci so nad organizacijo državnega prvenstva izrazili veliko zadovoljstvo,  tekmovanje je poteklo v dobrem športnem vzdušju.

Video reportažo s prvenstva si boste lahko ogledali v torek, 27. maja ob 17h, na www.gluhi.si.