Dostop do zdravstvenih informacij je človekova pravica: zakaj je toliko gluhih ljudi izvzetih?

| 10. julija | osveženo: torek, 10. julij ob 14:25

Dostop do zdravstva in zdravstvenih informacij je osnovna človekova pravica, kljub temu pa je mnogim gluhim osebam dostop do njih onemogočen.

15. in 16. maja je posebna poročevalka Združenih narodov za pravice invalidov Catalina Devandas Aguilar v Ženevi v Švici gostila srečanje skupine strokovnjakov. Srečanje je bilo osredotočeno na pravice invalidnih oseb do najvišjih možnih standardov telesnega in duševnega zdravja. Posebna poročevalka Augilarova je na srečanje povabila tudi Svetovno zvezo gluhih (WFD). G. Colin Allen, predsednik Svetovne zveze gluhih, je izbral dr. Petra C. Hauserja z Nacionalnega tehničnega inštituta za gluhe (NTID) pri Tehnološkem inštitutu Rochester, da na srečanju sodeluje kot strokovnjak v imenu Svetovne zveze gluhih.